Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 31 marca 2025 17:39

Krajki dla początkujących – warsztaty – 5.04.2025 r

Krajki dla początkujących to warsztaty poświęcone nauce tkania krajek-wielobarwnych, wzorzystych ozdobnych pasów w polskiej tradycji ludowej używanych do ozdabiania ubrań.
Krajki dla początkujących – warsztaty – 5.04.2025 r

Prowadząca Agnieszka Niwińska

Koszt: 370,00 zł

W warsztatach może wziąć udział 10 osób

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z terminologią tkacką , nauczą się projektowania i nakładania osnowy na bardko, tkania i wykończenia krajek. Nie zabraknie opowieści i dyskusji etnograficznych. Są to znakomite warsztaty dla tych, którzy są ciekawi rękodzieła ludowego, chcą się odstresować i uspokoić umysł, cieszyć się własnoręcznie wykonaną tkaniną! Nie trać czasu dołącz do zajęć grupowych! Liczba miejsc ograniczona!

 

Plan dnia:

11:00-13:00 - zajęcia

13:30 – obiad

15:00-18:00 – zajęcia

18:00 – kolacja

Agnieszka Niwińska- pedagożka, rękodzielniczka, muzykantka. Prowadzi autorskie zajęcia edukacyjne z zakresu rękodzieła tradycyjnego i artystycznego m.in. tkactwo, filc, przędzenie, plecionkarstwo, wycinanka, kuchnia regionalna i w tym zakresie współpracuje od lat ze Stowarzyszeniem Akademia Łucznica, Ekologicznym Uniwersytetem Ludowym, Radomską Szkołą Tradycji, Fundacją Muzyka Kresów. Kontynuuje rodzinne tradycje tkackie, za co została wyróżniona przez Ministra Kultury otrzymując stypendium Ministra Kultury w 2013 r. Zrekonstruowała męski strój ludowy z kołbielszczyzny; pracowała w pracowni tkackiej ŁAD, w której tkała pasy kontuszowe, oraz obrusy na krosnach żakardowych. Obecnie wytwarza tkaniny na tradycyjnych krosnach mazowieckich, nigdy nie powtarzając tego samego wzoru. Przędzie nić rodzinną na kołowrotku po babci.


 

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

 Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  Łucznica. Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.

 

Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony: 

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK

 Uwaga: przed wysłaniem karty zgłoszeniowej prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu. 

 

Dane do przelewu: Konto bankowe

Santander Bank Polska

63 1090 2590 0000 0001 3239 4842

Stowarzyszenie Akademia Łucznica

Łucznica 12   08-440 Pilawa

 

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika , nazwę i datę warsztatu.

Serdecznie zapraszamy.




 


Podziel się
Oceń