Koszt: 3600,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
W cenie kursu ujęta została żeliwna podstawa do lapmy o wartości 350,00 zł. W przypadku wyboru przez kursanta większej podstawy, konieczna może się okazać dopłata w wysokości 50- 150 złotych.
Szkolenie poprowadzi: mgr sztuki Aleksandra Herisz
W kursie mogą uczestniczyć 4 osoby.
Na kurs zapraszamy osoby, które ukończyły przynajmniej kurs I stopnia oraz tych, którzy potrafią już bardzo dobrze ciąć szkło. Kurs rozpocznie się egzaminem sprawdzającym biegłość kursanta w cięciu szkła. Stosownie do jego wyniku zostanie dobrany poziom trudności wykonywanej lampy.
Kurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak artystów chcących prowadzić pracownie witrażu lub realizować własne pasje, albo do osób, które pragną samodzielnie wykonać lampę witrażową.
Celem kursu jest opanowanie techniki wykonywania lamp witrażowych. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcie samodzielnego wykonywania lamp witrażowych. Lampy wykonane własnoręcznie przez Kursantów pozostają ich własnością. Natomiast praca wykonana wspólnie, pozostaje w Łucznicy.
Program kursu:
- Historia lamp Tiffaniego
- Projektowanie lamp
- Przygotowanie wzoru na lampę
- Wycinanie, dopasowywanie elementów ze szkła
- Lutowanie – montaż lamp na kopule
- Wybór żeliwnej podstawy pod lampę
- Patynowanie i wykończenie lamp
- Realizacja wspólnego projektu lampy
- Każdy z uczestników tworzy własną lampę z wybranego przez siebie wzoru
Każdy uczestnik wykonuje i zabiera ze sobą lampę wykonaną podczas kursu z wybranego przez siebie wzoru oraz współtworzy lampę, która zostaje w naszej pracowni.
Na kurs prosimy zabrać
- Wygodne ubranie robocze i obuwie na płaskim obcasie, najlepiej z bieżnikiem żeby się nie ślizgały
- Blok techniczny formatu A3
- Ołówek, kredki itp. (przybory do tworzenia własnych projektów)
- Nóż do cięcia szkła
Prosimy wszystkich uczestników o zabranie na kurs własnej, pełnotwarzowej przyłbicy. Zapewni ona ochronę podczas pracy zarówno przed odpryskami szkła.
Harmonogram szkolenia:
Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.
W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja
W jedenastym dniu kursu, po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów.
Akademia Łucznica - Szkolenia z rzemiosła artystycznego
Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00148/2021. Uczestnicy kursów otrzymają zaświadczenia o ukończeniu, zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej (Dz.U. 2023 poz. 2175). Dyplomy potwierdzają podniesienie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie rzemiosła artystycznego.
Zakwaterowanie, wyżywienie i transport
Uczestnikom zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie gratis. Kursanci będą zakwaterowani na terenie ośrodka. Zapewniamy transport z i na stację PKP Pilawa.
Informacje dla uczestników:
- Osoby przyjeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie godziny przyjazdu w karcie zgłoszeniowej i kontakt 60 minut przed przyjazdem (502 364 517).
- Podróżujących samochodem prosimy o upewnienie się, że jadą do Pilawy w woj. mazowieckim (są dwie miejscowości o tej samej nazwie).