Makrama kurs : 24-29.01.2018

Koszt: 950,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
Szkolenie poprowadzi: Urszula Kusińska
W kursie może uczestniczyć 8 osób. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca.


Wiązanie węzłów ze sznurków, rzemyków, nici itp. w koronkowe wzory to technika makramy. Ta dziedzina rękodzieła pozwala wytwarzać zarówno przedmioty dekoracyjne, użytkowe jak i drobną galanterię. Podczas wiązania węzłów można odpocząć od codziennych obowiązków i rozwijać się twórczo.

Kurs podstawowy obejmuje:

1. Rys historyczny – krótka historia makramy na przestrzeni wieków.
2. Wiadomości ogólne, czyli z czego, na czym i co można wykonać przy pomocy węzłów makramowych.
3. Naukę podstawowych węzłów:
– węzeł mocujący,
– węzeł płaski prosty i falisty,
– węzeł żebrowy poziomy i skośny,
– węzeł łańcuszkowy,
– węzeł frywolitkowy,
– węzeł figowy,
– węzeł nad ręką i kapucyński,
– węzeł rybacki.
4. Tworzenie motywów z węzłów podstawowych
– gałązki, listki, rozgwiazda, motyl itp. z węzłów żebrowych;
– pajęczynowy, tandemowy z węzłów płaskich;
– przeplatany z węzłów figowych.
5. Projektowanie i wykonywanie złożonych kompozycji:
– dekoracyjna tkanina na ścianę z wykorzystaniem poznanych węzłów;
– sowa, aniołek, kwiatek, podstawka pod gorące naczynia;
– biżuteria: wisiorek, naszyjnik, bransoletka, kolczyki.(Na zdjęciu tytułowym fragment pracy makramowej autorstwa Grażyny Szymańskiej)


Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  42 godziny dydaktyczne (po 45 min), czyli 31 godzin zegarowych.


Kursy prowadzone są w ramach działalności Niepublicznej Placówki Kształcenia Praktycznego „Akademia Łucznica”, wpisanej do rejestru niepublicznych placówek szkoleniowych powiatu Garwolin, pod numerem 29. Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 256, poz. 2572).

Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem  prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


Aby zapisać się na niniejsze szkolenie, należy wypełnić jeden  formularz zgłoszeniowy, który można pobrać poniżej (proszę wybrać dogodny format):

Karta Zgłoszeniowa.DOCX (Microsoft Word)

Karta Zgłoszeniowa.ODT (OpenOffice)

Karta Zgłoszeniowa.PDF

Karta Zgłoszeniowa.JPG

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty w zadatku w wysokości 200,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, będą mogły go przeznaczyć na następne szkolenie tego typu, lub otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu:
Bank Zachodni WBK
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Małgorzata Kowalska  kurs makrama 24-29.01.2018”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu (informacja na stronie o ilości wolnych miejsc, ma charakter orientacyjny).

 

W kursie może uczestniczyć 8 osób. Pozostały jeszcze 3 wolne miejsca.
Serdecznie zapraszamy.