Lampy Tiffaniego: 2017

lamp_tiffany_2

Koszt: 2 300,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
Szkolenie poprowadzi: mgr sztuki Aleksandra Herisz
W kursie mogą uczestniczyć 4 osoby.

Kurs zostanie zrealizowany w roku 2017, dokładny termin nie został jeszcze ustalony.

Na kurs zapraszamy osoby, które ukończyły przynajmniej kurs I stopnia oraz tych, którzy potrafią już dobrze ciąć szkło. Kurs rozpocznie się egzaminem sprawdzającym biegłość kursanta w cięciu szkła. Stosownie do jego wyniku zostanie dobrany poziom trudności wykonywanej lampy.

Kurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak artystów chcących prowadzić pracownie witrażu lub realizować własne pasje, albo do osób, które pragną samodzielnie wykonać lampę witrażową.

Celem kursu jest opanowanie techniki wykonywania lamp witrażowych. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcie samodzielnego wykonywania lamp witrażowych. Lampy wykonane własnoręcznie przez Kursantów pozostają ich własnością. Natomiast praca wykonana wspólnie, pozostaje w Łucznicy.

Program kursu:

 1. Historia lamp Tiffaniego
 2. Projektowanie lamp
 3. Przygotowanie wzoru na lampę
 4. Wycinanie, dopasowywanie elementów ze szkła
 5. Lutowanie – montaż lamp na kopule
 6. Wybór żeliwnej podstawy pod lampę
 7. Patynowanie i wykończenie lamp
 8. Realizacja wspólnego projektu lampy
 9. Każdy z uczestników tworzy własną lampę z wybranego przez siebie wzoru

Każdy uczestnik wykonuje i zabiera ze sobą lampę wykonaną podczas kursu z wybranego przez siebie wzoru oraz współtworzy lampę, która zostaje w naszej pracowni.

Na kurs prosimy zabrać

 1. Wygodne ubranie robocze i obuwie na płaskim obcasie, najlepiej z bieżnikiem żeby się nie ślizgały
 2. Blok techniczny formatu A3
 3. Ołówek, kredki itp. (przybory do tworzenia własnych projektów)
 4. Nóż do cięcia szkła

Harmonogram szkolenia:
Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W jedenastym  dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie.  Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.


Kursy prowadzone są w ramach działalności Niepublicznej Placówki Kształcenia Praktycznego „Akademia Łucznica”, wpisanej do rejestru niepublicznych placówek szkoleniowych powiatu Garwolin, pod numerem 29. Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00204/2005.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 256, poz. 2572).

Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


W cenie kursu: wliczone jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. W cenie mieści się przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Dopłata za rezerwację noclegów w pokoju jednoosobowym wynosi 20,00 zł za noc.

Osoby dojeżdżające pociągiem  prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.


Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić jeden  formularz zgłoszeniowy, który można pobrać poniżej (proszę wybrać dogodny format) i przesłać do nas mailem na adres:  biuro.lucznica@gmail.com

Karta Zgłoszeniowa.DOCX (Microsoft Word)

Karta Zgłoszeniowa.ODT (OpenOffice)

Karta Zgłoszeniowa.PDF

Karta Zgłoszeniowa.JPG

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 200,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, będą mogły go przeznaczyć na następne szkolenie tego typu, lub otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Bank Zachodni WBK
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „M.Kowalska  kurs Lampy witraż  5-10.01.2017”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu (informacja na stronie o ilości wolnych miejsc, ma charakter orientacyjny).

W kursie mogą uczestniczyć 4 osoby.
Kurs zostanie zrealizowany w roku 2017, dokładny termin nie został jeszcze ustalony.