Witraż II stopień:

witraz_2st_2

Koszt: 1650,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
Szkolenie poprowadzi: Aleksandra Herisz
W kursie może uczestniczyć 5 osób.

Na kurs zapraszamy osoby, które ukończyły kurs I stopnia oraz tych z Państwa, którzy potrafią już dobrze ciąć szkło. Kurs rozpoczniemy egzaminem kwalifikacyjnym z biegłości w cięciu szkła.

Kurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak artystów chcących prowadzić pracownie witrażu lub realizować własne pasje.

Celem kursu jest opanowanie techniki wykonywania witraży i oprawiania w ołów. Poznanie techniki malowania szkła i wypalania w piecu. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcia samodzielnej pracy w technice witrażowej.

Program kursu:

 1. Przepisy BHP w pracowni witraży
 2. Zapoznanie z wyposażeniem i materiałami w pracowni
 3. Poznanie techniki tradycyjnej wykonywania witraży i oprawiania w ołów
 4. Projektowanie witraży
 5. Rodzaje szkła
 6. Nauka nakładania malatury na szkło
 7. Farby i spoiwa
 8. Wypalanie w piecu
 9. Matowienie szkła
 10. Podstawy fusingu
 11. Realizacja wspólnego szkoleniowego projektu witrażu
 12. Wykonanie własnego projektu i realizacja witrażu o formacie A3 z zastosowaniem listew ołowianych

Każdy uczestnik wykonuje i zabiera ze sobą witraż zaprojektowany przez siebie oraz uczestniczy w realizacji projektu witraża , który zostaje w naszej pracowni.

Na kurs prosimy zabrać:

 1. Wygodne ubranie robocze i obuwie na płaskim obcasie, najlepiej z bieżnikiem żeby się nie ślizgały
 2. Kolorowe projekty witraży w formacie A3 albo własne prace malarskie
 3. Blok techniczny formatu A3
 4. Ołówek, kredki itp. (przybory do tworzenia własnych projektów)
 5. Nóż do cięcia szkła

Harmonogram szkolenia:
Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

Ósmego dnia kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. . Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  66 godzin dydaktycznych (po 45 min), czyli 49 godzin zegarowych.


Kursy prowadzone są w ramach działalności Niepublicznej Placówki Kształcenia Praktycznego „Akademia Łucznica”, wpisanej do rejestru niepublicznych placówek szkoleniowych powiatu Garwolin, pod numerem 29. Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00057/2017.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 256, poz. 2572).

Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


W cenie kursu: wliczone jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. W cenie mieści się przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).


Osoby dojeżdżające pociągiem  prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Aby zapisać się na szkolenie, należy wypełnić jeden  formularz zgłoszeniowy, który można pobrać poniżej (proszę wybrać dogodny format) i przesłać do nas mailem na adres:  biuro.lucznica@gmail.com

Karta Zgłoszeniowa.DOCX (Microsoft Word)

Karta Zgłoszeniowa.ODT (OpenOffice)

Karta Zgłoszeniowa.PDF

Karta Zgłoszeniowa.JPG

 

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 200,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, będą mogły go przeznaczyć na następne szkolenie tego typu, lub otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Bank Zachodni WBK
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Małgorzata Kowalska  kurs Witraż II st. 5-10.01.2017”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu (informacja na stronie o ilości wolnych miejsc, ma charakter orientacyjny).

W kursie może uczestniczyć 5 osób. Pozostało jeszcze 5 wolnych miejsc.
Serdecznie zapraszamy.