Pomóż przetrwać Akademii Łucznica

Wiosna w pełni, a w Łucznicy zamiast twórczych spotkań, rozmów i wesołego gwaru jest całkiem inaczej. Słychać tylko śpiew ptaków i ciszę. W obliczu aktualnej sytuacji, której konsekwencją jest wstrzymanie działalności ośrodka, tracimy płynność finansową. Może to ostatecznie doprowadzić do jego zamknięcia. Postanowiliśmy zwrócić się do Państwa z ogromną prośbą o udzielenie wsparcia.

Stowarzyszenie „Akademia Łucznica” jest organizacją pożytku publicznego. Zajmujemy się szeroko pojętą edukacją kulturalną. Prowadzimy kursy, warsztaty, plenery, arteterapię oraz zajęcia dla szkół z różnych dziedzin rękodzieła artystycznego, sztuki i rzemiosła. Ośrodek w Łucznicy jest miejscem spotkań animatorów kultury, artystów i pedagogów z całego świata już od blisko 40 lat.

Utrzymujemy się wyłącznie z prowadzonej działalności edukacyjnej i warsztatowej. Podczas gdy ośrodek pozostaje zamknięty z powodu pandemii, nie mamy możliwości zarabiania i sytuacja staje się dramatyczna. Robimy co możemy, piszemy wnioski o dotacje i w niepewności planujemy przyszłość. Boimy się jednak, że pomimo naszych starań, sami nie damy rady przetrwać tego trudnego dla wszystkich czasu.

Pod naszą pieczą jest zabytkowy dwór, budynek hotelowy oraz zespół pracowni artystycznych wraz z naszym zwierzęcymi podopiecznymi. Środki, które chcemy zebrać, są niezbędne do bieżącego utrzymanie ośrodka i zespołu jego stałych pracowników w nadchodzących miesiącach.

Bardzo prosimy o wsparcie, nawet najdrobniejsze. Ufamy, że w grupie drzemie potężna siła, a każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie. Zależy nam na tym, aby Akademia Łucznica przetrwała i mogła dalej kontynuować swoją misję. Wierzymy, że razem z Wami i dla Was się uda.

Tęskniąc za czasem, w którym ośrodek tętnił artystycznym życiem, nie tracimy nadziei, że tak jeszcze będzie i wkrótce znowu będziemy mogli się spotkać.

Dziękujemy za każdą pomoc i udostępnienie zrzutki :

https://zrzutka.pl/kkgt56

W odpowiedzi na dużą ilość pytań : Tak, można wspomóc Akademię kierując wpłaty bezpośrednio na nasze konto internetowe:

63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Santander Bank Polska
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10, 08-440 Pilawa

Ważne by wpłata była opatrzona tytułem : „Darowizna”