Techniki fotografii analogowej kurs I st: 12 – 17.03.2020

Koszt: 1150,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy) Szkolenie poprowadzi: Robert Grylak
W kursie może uczestniczyć 6 osób.

Na kurs zapraszamy  wszystkich, którzy chcą robić lepsze zdjęcia, chcą poznać możliwości  jakie daje fotografia, a także przeżyć przygodę z tradycyjną fotografią w ciemni.
Kurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak  instruktorów, animatorów kultury, prowadzących lub chcących prowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą , dorosłymi czy  osobami niepełnosprawnymi.

Celem kursu jest opanowanie podstawowych technik fotografowania, pracy w ciemni i tworzenia odbitek na papierze. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą solidne podstawy do  rozpoczęcie samodzielnej pracy z aparatem fotograficznym oraz otworzą możliwość  dalszego doskonalenia na kursach, warsztatach i plenerach fotograficznych.

Program kursu:

 1. Omówienie zasad bezpieczeństwa  pracy i sposobu jej organizacji w pracowni
 2. Wykład: wstęp do fotografii – prezentacja multimedialna
 3. Poznanie narzędzia jakim jest aparat fotograficzny.
 4. Poznanie technik fotografii analogowej .
 5. Nabycie umiejętności komponowania obrazu fotograficznego
 6. Podstawy pracy z lustrzanką małoobrazkową 35mm.
 7. Podstawy pracy w ciemni fotograficznej
 8. Tradycyjne techniki fotograficzne: Camera Obscura-fotografia otworkowa, fotogramy, cyjanotypia.
 9. Ćwiczenia praktyczne

Co zabrać na kurs, czyli informacje praktyczne:­

 1. Wygodne ubranie i obuwie, najlepiej z bieżnikiem żeby się  nie ślizgały.
 2. Pracownie są jesienią i zima ogrzewane, ale ubranie warto dopasować do pory roku.
 3. Notes
 4. Aparat fotograficzny (jeśli jest), opcjonalnie statyw, lampa, wymienne obiektywy. Laptop.

Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.14:30, pierwsze warsztaty od 15:00 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  42 godziny dydaktyczne (po 45 min), czyli 31 godzin zegarowych.


Kursy prowadzone są w ramach działalności Niepublicznej Placówki Kształcenia Praktycznego „Akademia Łucznica”, wpisanej do rejestru niepublicznych placówek szkoleniowych powiatu Garwolin, pod numerem 29. Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00057/2017.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej,  poz. 186).

Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 200,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, będą mogły go przeznaczyć na następne szkolenie tego typu, lub otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Małgorzata Kowalska  kurs Batik 5-10.01.2019”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu. Serdecznie zapraszamy.