Makatka, książka edukacyjna dla dzieci – kurs 13-18.06.2017

Pełna nazwa szkolenia: „Makatka płaska, miękka książka edukacyjna dla małych dzieci”
Koszt: 850,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
Szkolenie poprowadzi: Lidia Dańko
W kursie może uczestniczyć 8 osób. Pozostało 7 wolnych miejsc.

Program kursu: Zajęcia teoretyczne

Porozmawiamy:

 • o potrzebach i możliwościach dziecka na różnych etapach rozwoju emocjonalnego, poznawczego i sensorycznego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci małych od 0-5 lat.

 • o roli koloru w otoczeniu dziecka

 • o poznawaniu świata poprzez dotyk i roli faktury różnych materiałów

 • o tym, co możemy zaproponować dzieciom, aby ćwiczenia sprawności manualnej były bezpieczną zabawą.

 • książka miękka jako pierwsza książka dziecka, wprowadzenie do zainteresowania dziecka czytaniem – inwestycja na przyszłość.

Wymienimy się obserwacjami i doświadczeniami.

Zajęcia projektowe

Prezentacja (fotograficzna) makatek edukacyjnych naściennych i przykładów miękkich książek.

Od pomysłu do projektu realizacyjnego:

 • indywidualne określenie, jaką funcję ma pełnić nasza praca – wyłącznie estetyczną, edukacyjną, manipulacyjną czy też użytkową w inny sposób. W przypadku książki wymyślenie historii, którą chcemy opowiedzieć dziecku, do czego chcemy je zachęcić.

 • szkice wstępne koncepcyjne.

 • rozrysowanie wybranej koncepcji z uwzględnieniem narracji, kompozycji, kolorystyki, faktury oraz ewentualnych części ruchomych.

 • opracowanie technologiczne wykonania pracy:

 • ustalenie wielkości pracy i wymiarow poszczególnych elementów, określenie kolejności krojenia, szycia i łączenia w całość poszczególnych elementów.

 • przeanalizowanie zamierzonej techniki szycia: zszywanie płaskie na lewej stronie, aplikacja, łączenie ściegiem satynowym, szycie elementów półpłaskich/przestrzennych, użycie rzepów, pętelek, guzików, suwaków, wykończenie pracy.

Wykonanie zaprojektowanej pracy.

Prezentacja powstałych prac, podsumowanie, co nam się udało zrobić,  co sprawiło szczególną trudność. Wnioski na przyszłość.

Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.Kursy prowadzone są w ramach działalności Niepublicznej Placówki Kształcenia Praktycznego „Akademia Łucznica”, wpisanej do rejestru niepublicznych placówek szkoleniowych powiatu Garwolin, pod numerem 29.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 256, poz. 2572).

Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


W cenie kursu: wliczone jest pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. W cenie mieści się przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Dopłata za rezerwację noclegów w pokoju jednoosobowym wynosi 20,00 zł za noc.


Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem  prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.


Aby zapisać się na niniejsze szkolenie, należy wypełnić jeden  formularz zgłoszeniowy, który można pobrać poniżej (proszę wybrać dogodny format):

Karta Zgłoszeniowa.DOCX (Microsoft Word)

Karta Zgłoszeniowa.ODT (OpenOffice)

Karta Zgłoszeniowa.PDF

Karta Zgłoszeniowa.JPG

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty w zadatku w wysokości 200,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, będą mogły go przeznaczyć na następne szkolenie tego typu, lub otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu:
Bank Zachodni WBK
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Małgorzata Kowalska  kurs Makatka 5-10.01.2017”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu (informacja na stronie o ilości wolnych miejsc, ma charakter orientacyjny).

W kursie może uczestniczyć 8 osób. Pozostało 7 wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy.