Sitodruk – kurs : 17-22.08.2020

sitodruk kurs 2
Koszt: 1 250,00 zł
(wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy – gratis)
Szkolenie poprowadzi:  Anna Ludwicka
W kursie może uczestniczyć 6 osób.


Program szkolenia, kurs 6 dniowy :

 • Nauka obsługi warsztatu sitodrukarskiego: nauka naciągania sita, nakładania emulsji światłoczułej, odwarstwianie, mycie sit.
 • Serigrafia z szablonu, Serigrafia z naświetlonego sita.
 • Przygotowanie zdjęcia cyfrowego do serigrafii w programie graficznym. Serigrafia z naświetlonego sita z wykorzystaniem zdjęcia .
 • Serigrafia z wykorzystaniem metod mieszanych – szablonu papierowego i naświetlonego sita.
 • Praca wielobarwna – nauka pasowania kolorów.
 • Nauka druku na różnych mediach (karton, tkanina i inne)
 • Projektowanie plakatu, wykonanie wspólnej pracy, organizacja druku w określonym nakładzie.

Co zabrać na kurs, czyli informacje praktyczne:

 • ­ spodnie i bluza/flanelowa koszula itp. których nie szkoda pobrudzić farbą.
 • ­ fartuch do pracy z wodą.
 • ­ zeszyt do notatek i coś do pisania.
 • można zabrać ze sobą koszulki bawełnianie, torby materiałowe, tkaniny, by móc wykonać na nich dodatkowe powielenia.
 • Prace są wykonywane do formatu A-3 : sugerujemy przywiezienie ze sobą twardej teczki tej wielkości, by zabezpieczyć grafiki podczas drogi powrotnej.

Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  42 godziny dydaktyczne (po 45 min), czyli 31 godzin zegarowych.

sitodruk kurs 4

Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00057/2017.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej,  poz. 186).

Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem  prosimy o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


sitodruk kurs 3

Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty w zadatku w wysokości 300,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu:
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Marianna Kowalska  kurs sitodruk 15-20.01.2020”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy.